Cytaty o dzieciach cz.7

lipca 17, 2015

Jeśli wychowujecie mężczyznę – wychowujecie człowieka. Jeśli wychowujecie kobietę – wychowujecie rodzinę.
Anonim

Dobre dziatki to skarb matki.
Anonim strona

Będzie trwał tak jak miłość do dziecka Będzie trwał tak jak przyjaźń radziecka
Jan Brzechwa

Pamiętajcie, chłopcy, że nie będę was uczył ani tabliczki mnożenia, ani gramatyki, ani kaligrafii, ani tych wszystkich nauk, które są zazwyczaj wykładane w szkołach. Ja wam po prostu pootwieram głowy i naleję do nich oleju.
Jan Brzechwa

Rodzice chcą być tak bardzo doskonali w oczach dzieci, że ukrywają przed nimi swoje błędy. W ten sposób dzieci niezawodnie je powtórzą.
Andrzej Majewski

Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać, a niektóre potrafisz wytrzeć lub tylko zakreślić i własną zapełnisz treścią.
Janusz Korczak

Jestem bezwzględnym, nieubłaganym przeciwnikiem kary cielesnej. Baty, dla dorosłych nawet, będą tylko narkotykiem, nigdy – środkiem wychowawczym. Kto uderza dziecko, jest jego oprawcą.
Janusz Korczak

Zapnij guzik, dlaczego masz buty zabłocone, czy odrobiłeś lekcje, obetnij paznokcie – tak mówią dorośli. I to nas uczy po trochu unikać ich, kryć się – nawet jeśli nic złego nie zrobiliśmy. A kiedy przypadkiem spojrzą, czekamy zaraz na jakąś uwagę.
Janusz Korczak

Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać; należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć.
Janusz Korczak

Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może.
Janusz Korczak

Cytaty o dzieciach cz.6Cytaty o dzieciach cz.8